středa 6. února 2008

Více informací k dřevostavbě

Domek bude realizován klasickým systémem 2by4, Ovelos nepoužívá k záklopu OSB desky, ale vyřazené bedny po munici (vyschlé dřevo bez kování). Před instalací venkovní izolace to vypadá strašně, ale jde jen o pocit. Založení stavby bude na klasickou základovou desku, která je v případě Ovelosu již v ceně stavby.

Izolace mezi hranoly bude 8 cm, fasáda pak 12 cm. Podlaha XPS 10 cm. Ve výsledu bychom se rádi dostali v konstrukci na max. U=0,2. Okna bychom rádi se zasklením U=1,0 (standard 1.1).

Topení budeme mít elektrokotel a teplovodní radiátory, to je oproti jiným nabídkám u Ovelosu standard. Ohřev vody klasicky bojler. Vše bude schované v technické místnosti hned za dveřmi. Větrání bude řešeno lokální rekuperační jednotkou pouze v hlavní jižní místnoti (typ HR30 od Regulus), možná bychom dali i HR25 do koupelny.

Parkování auta pak formou carportu (v budoucnu) na severní straně domu, odpadní vody budou svedeny do jímky neboť během několika let by mělo dojít na napojení obecní kanalizace.

Něco málo k interiéru - v půdorysu jsme chtěli mít 2x záchod, v koupelně sprchu i vanu. Dětské pokoje jsou minimalistické, barák přeci stavíme pro sebe a ne pro ně:-). Technická místnost na pračku, sušení je hned vedle vchodu. Plovoucí podlahy budou všude mimo koupelny, wc, zádveří a tech. místnosti. Mimo standard budou obložkové zárubně s dýhovanými dveřmi, závěsné wc.

Žádné komentáře: