pondělí 8. září 2008

terén, opěrná zeď a přírůstek v rodině

Opět jen rychle a stručně co se u nás událo za poslední dny - začali jsme budovat opěrnou zeď od našeho pozemku k obecní cestě - jestli se to cestou dá nazvat. Jednou zaprší a neprojede auto. Čekali jsme doteď na el. přípojku (na třetím snímku vás zdraví šéf kopáčů), nyní se bude moci cesta zpevnit.
O víkendu jsme si též nechali udělat finální terénní úpravy kolem domu. Díky svahu malému manipulačnímu prostoru padla volba na minibagr+UNC.Drahá volba, ale výsledek se dostavil.

A poslední dvojice fotek - přírůstek v rodině. Jedná se o dvouměsíční fenku zlatého retrívra. I ona se nastěhovala do polních podmínek, bohužel nedal se termín převzetí (naplánovaný o prázdninách) změnit, nečekali jsme že začátkem září to bude v takovém stavu. Narychlo jsme jí udělali boudu z OSB desek (foto zatím bez střechy), ihned se v ní zabydlela.

Co nás čeká tento týden - dofininališování opěrné zdi (15m dlouhá, 1 m vysoká), srovnání terénu a založení trávníku, oplocení. A co se děje uvnitř domku: instalatér musí upevnit poslední 2 radiátory, nově usazený bojler teče přírubou, takže z kohoutků stále neteče teplá voda. Pak už nám chybí jen parapety, revize elektriky a fasáda - blížíme se k předávce. Jsme měsíc od vylití podlah a teprve tento týden bych se odvážil položit podlahu - celou akci ale asi necháme na příští týden, při vstupu do pokojů (při uzavřených oknech) je cítit vlhkost.

Zároveň si už kreslím kuchyň a vestavěnou skříň - oboje bude svépomocí a budete moci sledovat na tomto blogu.2 komentáře:

Vašek řekl(a)...

Těším se na tu vestavnou skříň. Čeká mě pár podobných akcí, takže inspirace se bude hodit :-)

Martin řekl(a)...

Dobrý den,

můžu se zeptat co přesně jste použili na opěrnou zeď? To jsou klasické KB bloky? V brzké době mě to čeká taky.

Díky moc a hodně štěstí při stavbě

Martin Mařík