úterý 18. listopadu 2008

Co nového?

Musíme se omluvit za nepravidelnou aktualizaci, práce na domě neustává, právě naopak.
Z naší strany - pustili jsme se do prací na chodníčcích kolem baráku včetně zásypu kačírkem kolem soklu domu (myši polystyren rádi), nyní o víkendu jsme si postavili vestavěnou skříň v ložnici (už jen troje šoupací dveře v dekoru javoru /pojezdy nahoře/ a pár polic chybí).


Ze strany dodavatele - opravdu pár detailů (výměna okna, nahodit elektrokotel, vyměnit špatné jističe či urovnat pořádně vatu ve stropě -tvoří se místy plíseň díky tepelným mostům). Doufáme, že v průběhu listopadu se stihne a bude předávačka.

Ptáte se jak se nám bydlí - až bude hotová kuchyňská linka (svépomocí - nyní v listopadu) ) a usazeny interiérové dveře, bude to určitě lepší. Vaření bez linky či tepelná pohoda bez interiérových dveří je o něčem jiném. Jinak 3kW tepelný elektrický zdroj vytopí polovinu baráku v pohodě na 20stupňů, druhá půlka má 17-18 (teplo se rozlézá po domě). Nejslabším izolačním článkem jsou v tuto chvíli vchodové dveře - oproti trojskům v hlavní místnosti či 22cm izolace ve stěnách na nich kondenzuje voda. Totéž madlo otevírání půdních schůdků či již zmíněná plíseň na pár místech na stropě - klasické tepelné mosty, které je třeba ošetřit. Jinak vlhkost v domě je cca 75%, rekuperace běží stále když jsme v domě (provozní výkon odtahu vzduchu 43 m3/h, přívod vzduchu 38m3/h).

Žádné komentáře: