středa 24. března 2010

Ohřev vody II

A je zde malé upřesnění - v minulém článku jsem zveřejnil krátkodobé týdenní sledování spotřeby, tady je ale dlouhodobé zprůměrované. 3 členná rodina tedy denně spotřebuje průměrně 5,56 kWh na ohřev vody - resp. bojler si vezme denně toto na ohřev vody. Ročně tedy jsme na 2030 kWh, tj. á 2,2 Kč = 4464 Kč. Nyní zkusím bojler zaizolovat a uvidíme jaká bude úspora když potlačíme částečně samovolné vybíjení.
A co vás čeká příště? Stavíme garážové stání, ve svahu, čili systém opěrných zdí, částečně zakryté hlínou. Dále už konečně poslední chodníček kolem domu - tentokrát dřevěná konstrukce.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Už se těším na inspiraci...

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, máte prosím tu cirkulaci teplé vody pro okamžitou dostupnost teplé vody u baterie? Je to oběhové čerpadlo napojené na boiler. Předem děkuji.

Peter Zaorálek řekl(a)...

Máme klasický bojler s rozvodem vody.Žádná cirkulace s čerpadlem.

Jarka řekl(a)...

Už je izolácia hotová? Ja som si počítala tepelnú stratu pre bojler 150 litrov, vyšlo mi, že kľudne môžeme pridať 15 cm vlny. Avšak cenu za 1 kWh máme v tarife D2, okolo 3,80 Sk (po starom). U Vás by to bolo nenávratné, ale zas treba vziať do úvahy, či bojler nedvíha príliš teplotu v miestnosti v lete.