pondělí 19. ledna 2009

Co nového? Stále pokračujeme!

Trochu naivně jsme se domnívali, že dáme předávačku ještě vloni, na výměnu oken ani instalatéřinu zatím nedošlo. Zato návštěvu ze stavebního úřadu čekáme každým dnem.
Mínusové mrazy domek přestál v pohodě, maximálně se na stropě ukázalo pár fleků - tepelné mosty díky špatně utěsněné izolaci ve stropě. Naštěstí už žádná plíseň jako minule, izolace byla upravena, nicméně zdá se že né dokonale. Stejně chci udělat v půdním prostoru část pochozí, takže izolaci ještě poladím.

Také minulý týden došlo konečně na pořízení termosnímků domku (venkovní teplota -4,5 stupně, konstantní teplota v domě 21 stupňů). Napojení rohů a stropní izolace je v pořádku, usazení oken provedeno též dobře. Slabá místa jdou vchodové dveře, sokl domu, okna (v místech kde dosedá rám okna, nutno okna seřídit). Též jsem se domníval, že kritický bude způsob připevnění fasády k domu - je provedeno klasickými vruty s plastovým terčem, které když mrzne na fasádě dělají fleky = tepelné mosty. V termosnímku je to samozřejmě vidět, není to tak kritické. Brzy sem hodím všechny fotky, které byly termokamerou zhotoveny - nejen klasické v barevném teplotním spektru ale i včetně okótování povrchovou teplotou.

3 komentáře:

P_H řekl(a)...

těším se na fotky ;-)

Martin řekl(a)...

Mrkněte na http://stavbadomu.blogspot.com/2009/01/151-2009-termovize-jin-zimn-radovnky.html ;-)

P_H řekl(a)...

samozřejmě tam jsem byl taktéž ;-) nějak jsem nenašel odvahu k takové slohové práci něco napsat, aby to bylo smysluplné... :-)