pondělí 9. listopadu 2009

Dvojsklo nebo trojsklo

Jistě si možná vzpomenete - v půlce domu jsme si připlatili za trojskla v oknech. Jistým nedopatřením došlo kdysi k chybné instalaci ve francouzských dveřích - v levém rámu je dvojsklo, v pravém trojsklo. Možná jste také slyšeli argument proti trojsklům - menší prostup světla. Na následujících dvou snímcích můžete tedy vidět, jaký je v tom rozdíl (vlevo dvojsklo,vpravo trojsklo).
Na levé části (dvojsklo) máme přes léto další pomocný rám se sítí proti hmyzu - prostupem světla je to naopak horší než trojsklo v pravé části. Když okna myjete 2x ročně, rozdíl v prostupu světla mezi dvoj. či troj.sklem ani nepoznáte.1 komentář:

Marta řekl(a)...

Nechci být hnidopich, ale na tom obrázku je to celkem vidět. Taky jsme právě řešili, jestli vybrat dvojsklo nebo trojsklo a nakonec jsme se na základě tohoto článku - www.pramos.cz/zakaznicky-servis/prakticky-radce/dvojsklo-nebo-trojsklo-typy-a-vyhody-zaskleni - rozhodli kvůli té propustnosti pro dvojsklo a musím říct, že i tak je ta izolace mnohem lepší, než se starými okny.